Kurkiewicz na Scenie nad Rusałką fot. Sławek Wąchała

Kurkiewicz zagrał nad Rusałką

To był bardzo udany koncert, a publiczność doceniła tak poziom wykonania, jak i wrażliwość muzyczną pomorskiego artysty.

Kurkiewicz, pomorski muzyk, rocznik ’97, na co dzień zamieszkały w Danii, autor tekstów i kompozytor, znany z utworów “Luna” i “Hotel Ptak”, zagrał na Scenie nad Rusałką 24 czerwca.Melodyjny wokal i mocna gitara porwały publiczność do tańca, o co zresztą artyście chodziło.

Jego zdaniem muzyka, którą tworzy, ma się nadawać do tańca i zabawy, a jednocześnie niepokoić, pobudzać, a na pewno – nie pozostawiać obojętnym. Pomagają w tym teksty, które pisze sam po polsku i angielsku, a które inspiruje otaczająca go rzeczywistość.

Kurkiewicz grał koncerty z zespołami takimi jak: Kadabra Dyskety Kusaje, Duchy of Warsaw, Strangers In My House. Grał m.in. na wrocławskiej Wyspie Tamka, na gdańskim Soundrive Online Festiwalu, w warszawskich Chmurach oraz Galerii Dobro w Olsztynie oraz w katowickim Bazarze.

Cykl czwartkowych koncertów organizuje Fundacja Pogoda w ramach projektu “Antywirusowy pakiet dla młodej sceny muzycznej – naGranie nad Rusałką”. Partnerami projektu są: Grupa ENEA (partner generalny), Aquanet, Restauracja Rusałka, Estrada Poznańska, Cinema Apartments oraz Polska Fundacja Osób Słabosłyszących.

Patroni medialni projektu to Freshmag, Radio Afera, Lokalny Fyrtel, Radio Meteor, TenPoznan.pl.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze