tęczowa szkoła 2 fot. ZSLubiń

Krzywiń: Tęczowa szkoła i protesty

Jedna ze szkół w gminie Krzywiń nazywa się “Tęczową szkołą”, a jej logo są kolorowe kredki. Przez ponad 20 lat nikomu te nie przeszkadzało – ale ostatnio proboszcz napisał na stronie parafii, że mieszkańcy są zaniepokojeni.

Czym zaniepokojeni? Propagowaniem przez szkołę “ideologii LGBT”, którą placówka ma propagować poprzez tęczę znajdującą się w logotypie szkoły i kolorowe kredki ustawione przed szkołą.

Jak informuje Radio Poznań, burmistrz Krzywinia jest zaskoczony reakcja proboszcza lubińskiej parafii. Zespół Szkół im. A. Mickiewicza w Lubiniu ma bowiem tęczę w logotypie od ponad 20 lat, znajduje się tam też nazwa – “Tęczowa Szkoła”. Logo powstało w 1997 roku i jego twórcom chodziło o podkreślenie, że jest to radosne, kolorowe miejsce przeznaczone dla dzieci. Dorabianie ideologii do niewinnej nazwy jest dla burmistrza kompletnie niezrozumiałe. Do tej pory, przez ponad 20 lat, nikt nie robił z tego problemu.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
Zatroskany
Zatroskany

Ano właśnie. Pytanie dlaczego do tej pory nie przeszkadzało, a dzisiaj tak? Co się w niej zmieniło?

PAP
PAP

Mam takie pytanie,dlaczego ludzie niby parafianie nie zgadzają się na Tęczową Szkołę,a może Księża się z tym mają problem?. Ciekaw jestem czy w tej Parafi muwi się o pedofilli księży na całym świecie a przede wszystkim w Polsce. A na dodatek dodam,że w niejednej parafi Księża Proboszcze mają gosposie,które by mogły śmiało startować na Miss Polski!