Krotoszyn: Wpadł z narkotykami, bo… nieprawidłowo zaparkował

Teatralka fot. Sławek Wąchała
18-latkowi grozi 10 lat więzienia za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Wpadł, bo… nieprawidłowo zaparkował.

Pod koniec lutego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zauważyli nieprawidłowo zaparkowany pojazd marki Renault.

Funkcjonariusze podeszli, by skontrolować auto – w środku był kierowca – a gdy ten opuścił szybę, policjanci poczuli silną woń marihuany wydobywającą się z wnętrza samochodu. Decyzja o przeszukaniu auta była w tej sytuacji oczywista i w bagażniku policjanci znaleźli znaczną ilość narkotyków różnego rodzaju. Zabezpieczyli substancje psychoaktywne, a ich posiadacza przewieźli do policyjnego aresztu.

Kolejne partie narkotyków funkcjonariusze znaleźli w domu zatrzymanego 18-latka. Znaleźli 3,5 kg. narkotyków, w tym: 1 kg marihuany, 75 szt. tabletek ecstasy oraz 2.5 kg środków zastępczych w postaci dopalaczy, jak również wagę, lufki oraz woreczki strunowe.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krotoszynie wobec zatrzymanego zastosowano dozór, czeka go także rozprawa przed sądem. Kara za posiadanie znacznych ilości narkotyków to nawet 10 lat więzienia.

KPP Krotoszyn

Podziel się: