Krotoszyn: Upadli na przejściu dla pieszych. Koledzy obrysowali ich kredą

performance fot. policja Krotoszyn

Wszystko wydarzyło się dziś rano na ulicy Zdunowskiej. Na szczęście to nie był kolejny wypadek, lecz performance przygotowany przez uczniów klas 8a i 8b Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie w porozumieniu z policją.

Tuż po godzinie 8.00 rano kierowcy poruszający się ulicą Zdunowską zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Krotoszynie. W tym czasie bowiem grupa uczniów pod opieką wychowawcy Marcina Szyndrowskiego przedstawiła swój pierwszy z pięciu zaplanowanych performance. Polegał on na tym, że na sygnał gwizdka młodzi ludzie weszli na przejście dla pieszych z różnymi atrybutami: na rowerze, hulajnodze, deskorolce, w słuchawkach, z telefonem komórkowym itp. – i upadli. Wówczas na przejście weszła kolejna grupa, która obrysowała „ciała” leżących na przejściu białą kredą.

Akcja, zorganizowana przy współpracy KPP w Krotoszynie oraz tamtejszego urzędu miasta i gminy, miała uświadomić młodym ludziom, jak nie należy się zachowywać na przejściach dla pieszych. Natomiast kierowcom miała uświadomić, że choć takie zachowania są niezgodne z prawem, to jednak się zdarzają, dlatego kierowcy powinni być wyjątkowo ostrożni na drogach. Zwłaszcza tych przebiegających w pobliżu szkół czy przedszkoli.

Po zakończeniu akcji policjanci porozmawiali z uczniami na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, także z pomocą pojazdów elektrycznych, z których młodzi ludzie chętnie ostatnio korzystają. Szczególnie wiele uwagi poświęcono obowiązującym od niedawna nowym przepisom.

To pierwszy z pięciu profilaktycznych performance’ów zaplanowanych na rok szkolny 2021/22.

Źródło: KPP Krotoszyn

Podziel się: