kradzież fot. policja

Krotoszyn: Ukradł kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ze skupu złomu

Wykorzystał sytuację, gdy pracownik na chwilę wyszedł z biura – i ukradł kilkadziesiąt tysięcy złotych z metalowej kasetki. po czym wsiadł do samochodu i odjechał.

Do zdarzenia doszło 13 lipca w jednym ze skupów złomu w Kobylinie. Przyszedł tam mężczyzna, który wykorzystał sytuację, kiedy nie było pracownika w biurze i z kasetki metalowej ukradł pieniądze. Jednak pracownik to zauważył i wybiegł za nim, ale złodziej zdążył wsiąść do samochodu i odjechać. Wtedy okradziony wraz z innym mężczyzną ruszyli z anim w pościg i po drodze poprosili o pomoc napotkany patrol policji.

Policjanci natychmiast ruszyli we wskazanym kierunku za sprawcą. Po chwili zauważyli opisany przez zgłaszającego pojazd i zatrzymali go. Kierującym okazał się 60-letni mieszkaniec Wrocławia. Pracownik potwierdził, że to ten mężczyzna ukradł pieniądze. W rozmowie z mężczyzną policjanci ustalili, że skradzione pieniądze znajdują się w schowku pojazdu. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci ujawnili sporą ilość gotówki, którą 60-latek ukradł ze skupu złomu. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu.

Następnego dnia, w rozmowie ze śledczymi, zatrzymany przyznał się do kradzieży. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży, za które kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Biorąc pod uwagę fakt, że mężczyzna dopuścił się tego czynu w warunkach „recydywy” sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia albo do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

KPP Krotoszyn, el

Dodaj komentarz

avatar