Franciszek Marszałek fot. FB

Krotoszyn: Porównali burmistrza do Hitlera. Jest zawiadomienie do prokuratury

Portal internetowy Patriotyczny Krotoszyn w kilkuminutowym filmie porównał burmistrza Franciszka Marszałka do Hitlera. Burmistrz złożył doniesienie do prokuratury, a film po dwóch dniach zniknął z sieci.

Kontrowersyjny materiał był przeróbką sceny z filmu “Upadek” z 2004 r., w której Adolf Hitler każe podwładnym opuścić gabinet. Jednak w przeróbce zamiast głosu filmowego Hitlera słychać głos burmistrza marszałka, który mówi “Zostają Czuszke, Galicki, Kurek i ja”. Chodzi o wiceburmistrza Ryszarda Czuszke, skarbnika Grzegorza Galickiego i Michała Kurka, naczelnika wydziału gospodarki komunalnej.

Film już zniknął z sieci, jednak burmistrz zdążył go obejrzeć i złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury. Jak podkreśla, porównanie go z Hitlerem, a jego współpracowników z faszystowskimi generałami jest oburzające, szczególnie dlatego, że jest z wykształcenia historykiem i lepiej niż ktokolwiek zdaje sobie sprawę z tego, kim był Hitler i ludzie z jego otoczenia.

Prokuratura bada sprawę nie tylko pod kątem znieważenia funkcjonariusza publicznego, ale też propagowania ustroju faszystowskiego. A to już przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat więzienia.

el

1
Dodaj komentarz

avatar
Miejscowy
Miejscowy

Ale beka ktoś zrobił satyrę przy okazji wytykając oczywiste błędy wlodarzom to obraza majestatu czym bardziej się ośmieszają