Krotoszyn: Pilotażowy punkt szczepień już powstaje

pilotażowy punkt szczepień Krotoszyn fot. WUW
Punkt będzie się mieścił w krotoszyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Olimpijskiej 10. Będą w nim prowadzone szczepienia masowe przeciwko koronawirusowi w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych w Krotoszynie w wybranej lokalizacji zaproponował starosta krotoszyński we współpracy z burmistrzem Krotoszyna. W punkcie będzie mogło się zaszczepić dziennie 520 osób. Jego obsługą zajmą się zespoły szczepienne ze szpitala powiatowego.

„Z analiz NFZ wynika, że powiat krotoszyński, przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych punktów szczepień, potrzebuje powyżej 25 tygodni na zaszczepienie całej swej populacji mieszkańców. To najniższy ze wskaźników w Wielkopolsce” – informuje WUW.

Pilotażowy punkt rozpocznie działalność w przyszłym tygodniu i będzie uzupełnieniem 518 istniejących już populacyjnych punktów szczepień w Wielkopolsce.

– Dziękuję samorządowi Krotoszyna oraz wszystkim samorządowcom z Wielkopolski za współpracę w realizacji Narodowego Programu Szczepień – powiedział wojewoda Michał Zieliński. – Powstanie kolejnych punktów zdecydowanie przyspieszy walkę z pandemią. Jeżeli tylko dostawy szczepionek do Polski odbędą się zgodnie z planem, będziemy gotowi zaszczepić każdego chętnego Wielkopolanina.

WUW

 

Podziel się: