wojewoda Łukasz Mikołajczyk fot. WUW

Krotoszyn: Ostatni dzień drive thru. Dokąd po Kaliszu?

Przygotowanie drive thru w Kaliszu i podsumowanie działań w Krotoszynie – to tematy, które zdominowały dzisiejszą wideokonferencję wojewody wielkopolskiego z powiatowymi stacjami sanitarno-epidemiologicznymi z Wielkopolski.

Podczas spotkania wojewoda Łukasz Mikołajczyk podsumował akcję drive thru, która od 4 maja trwa obecnie w Krotoszynie. Jest ona realizowana przy ścisłej współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej.
– Środa to ostatni dzień akcji drive thru w Krotoszynie. Wszystkie osoby, które się zgłosiły, mają pobierane próbki – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – W najbliższych dniach przechodzimy do Kalisza, w którym planujemy prowadzić akcję przez pięć dni. Docelowo chcemy przemieszczać się z południa na północ województwa i być w tych miejscach, w których dynamika wzrostu zakażeń jest największa.

Podczas spotkania wojewoda zaznaczył, że od 6 maja 8 zespołów wymazowych będzie dedykowanych wyłącznie domom pomocy społecznej. Z kolei powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne nie zgłaszały problemów związanych z bieżącą działalnością.

W spotkaniu udział wzięli m.in. wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek, dyrektor wojewódzkiego sanepidu Jadwiga Kuczma-Napierała czy dyrektor wydziału zdrowia w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim Damian Marciniak.

Na czwartek wojewoda zwołał także wideokonferencje z wielkopolskimi samorządowcami.

WUW, el

Dodaj komentarz

avatar