Powiatowa Komenda Policji Krotoszyn fot. policja

Krotoszyn: Komenda policji zamknięta! Z powodu koronawirusa

“W tej chwili zamykamy Komendę Powiatową Policji w Krotoszynie. Na Covid-19 zachorowało siedmiu naszych policjantów” – poinformowało przed chwilą biuro prasowe wielkopolskiej policji.

W piątek, 3 kwietnia, okazało się, że jeden z policjantów jest chory – test wypadł pozytywnie. To pierwszy policjant w Wielkopolsce, który się zaraził. Źródła zakażenia na razie nie jest znane.

Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie zadziałała natychmiast – jak o tym informowaliśmy – chory funkcjonariusz jest w domu już od 27 marca, jego 15 kolegów musiało się poddać kwarantannie, bo miało kontakt z chorym. Zostały od nich pobrane próbki do badań.

Niestety, zastosowanie środki ostrożności nie wystarczyły. Chorych jest siedmiu kolejnych policjantów. Wiadomość o tym nadeszła wczoraj i dzisiaj.

“Uruchamiamy specjalną procedurę kryzysową. Cały obiekt zostanie wyłączony z użytku. Wszyscy policjanci tej jednostki, a jest ich 127, zostaną poddani kwarantannie” – informuje biuro prasowe. – “Obowiązki patrolowania tego terenu przejmie Komendant Powiatowy Policji z Ostrowa Wielkopolskiego. Z Poznania wyślemy tam na wsparcie policjantów z Oddziału Prewencji Policji”.

Mieszkańcy w pilnych sprawach nadal mogą się kontaktować pod numerem alarmowym 112. Połączenia będą przekierowywane do Oficera Dyżurnego Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

W powiecie krotoszyńskim jak dotąd odnotowano najwięcej zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce – 59 przypadków.

KWP, el

7
Dodaj komentarz

avatar
Daniel Łoś
Daniel Łoś

co tam macie za rozpierdol?

AJJ
AJJ

Brawo. Paraliż państwa osiągnięty. Zabije nas nie koronawirus, ale izolacja i jej skutki społeczno- gospodarcze.

Elżbieta Nawrot
Elżbieta Nawrot

Jak chodzą bez masek po 4 jak w Poznaniu

Ja
Ja

Łowczy krajowy przywiózł nam to ku*estwo. Po powrocie zorganizował kilka imprez. Powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności i pan łowczy , za nie zachowanie kwarantanny po powrocie i nasz krotoszynski Sanepid, za to że nie odizolowali wszystkich , którzy byli na imprezach pana łowczego, oraz całej ich rodziny i znajomych. Dalej by się nie niosło. A tak to mamy największe ognisko w Wielkopolsce, bałagan dezorganizacyjny, dezinformację, umywanie rączek kolejnych kolegów i znajomków pana łowczego. Ktoś go za to pociągnie do odpowiedzialności? czy łowczy będzie bezkarny, bo został nominowany przez kogoś z rządu?

Helena Grab
Helena Grab

W naszym kraju nic nie jest normalne. Ale prezyedent się uczy!