Krotoszyn: Komenda policji zamknięta! Z powodu koronawirusa

Powiatowa Komenda Policji Krotoszyn fot. policja
„W tej chwili zamykamy Komendę Powiatową Policji w Krotoszynie. Na Covid-19 zachorowało siedmiu naszych policjantów” – poinformowało przed chwilą biuro prasowe wielkopolskiej policji.

W piątek, 3 kwietnia, okazało się, że jeden z policjantów jest chory – test wypadł pozytywnie. To pierwszy policjant w Wielkopolsce, który się zaraził. Źródła zakażenia na razie nie jest znane.

Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie zadziałała natychmiast – jak o tym informowaliśmy – chory funkcjonariusz jest w domu już od 27 marca, jego 15 kolegów musiało się poddać kwarantannie, bo miało kontakt z chorym. Zostały od nich pobrane próbki do badań.

Niestety, zastosowanie środki ostrożności nie wystarczyły. Chorych jest siedmiu kolejnych policjantów. Wiadomość o tym nadeszła wczoraj i dzisiaj.

„Uruchamiamy specjalną procedurę kryzysową. Cały obiekt zostanie wyłączony z użytku. Wszyscy policjanci tej jednostki, a jest ich 127, zostaną poddani kwarantannie” – informuje biuro prasowe. – „Obowiązki patrolowania tego terenu przejmie Komendant Powiatowy Policji z Ostrowa Wielkopolskiego. Z Poznania wyślemy tam na wsparcie policjantów z Oddziału Prewencji Policji”.

Mieszkańcy w pilnych sprawach nadal mogą się kontaktować pod numerem alarmowym 112. Połączenia będą przekierowywane do Oficera Dyżurnego Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

W powiecie krotoszyńskim jak dotąd odnotowano najwięcej zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce – 59 przypadków.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: