wojewoda Łukasz Mikołajczyk fot. WUW

Krotoszyn: DPS-y są bezpieczne!

Wszyscy pensjonariusze oraz pracownicy domów pomocy społecznej w Baszkowie i Zdunach w powiecie krotoszyńskim przeszli badania na obecność koronawirusa. Wszystkie próbki dały wynik ujemny.

Testami objęto ponad 300 osób. Informacje o ich wynikach wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk otrzymał podczas wideokonferencji dotyczącej aktualnej sytuacji zagrożenia pandemią koronawirusa w powiecie krotoszyńskim.

To dobra wiadomość nie tylko dlatego, że wszyscy są zdrowi – także dlatego, że oznacza stabilizację sytuacji epidemiologicznej w powiecie krotoszyńskim. Tak wynika z oceny powiatowego inspektora sanitarnego z Krotoszyna. Aktualnie na terenie powiatu krotoszyńskiego odnotowano łącznie 224 zakażenia koronawirusem.

Sytuację w powiatach całego województwa omówiono również podczas wideokonferencji wojewody z udziałem starostów województwa wielkopolskiego. Wojewoda odpowiedział także na szereg pytań związanych m.in. z finansowaniem obiektów kwarantanny zbiorowej. Zaznaczył, że przedsięwzięcia te są finansowane z budżetu państwa.
– Dokumenty są podpisywane sukcesywnie. W najbliższy czwartek projekt porozumienia w sprawie finansowania tych zadań zostanie przekazany do samorządu Kalisza – mówił wojewoda.

WUW, el

Dodaj komentarz

avatar