Kredyt konsolidacyjny online – jest możliwy do uzyskania?

Polacy wykazują coraz większe zainteresowanie w zakresie innowacyjnej technologii i doceniają rozwiązania bankowości mobilnej. Trzeba przyznać, że komercyjne instytucje bankowe, które funkcjonują na terenie naszego kraju są pod tym względem wysoce rozwinięte. Większość produktów można na przykład nabywać za pośrednictwem internetu, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle pożądane, nie tylko patrząc na wygodę i komfort kredytobiorcy, ale też bezpieczeństwo.

W okresie pandemii koronawirusa zaleca się przecież społeczną izolację. Poprzez internetowe łącze można teraz nabyć praktycznie każdy produkt banku, w tym kredyt konsolidacyjny online dostępny na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny . Czym jest to zobowiązanie? Na jakich warunkach oferuje je bank? Czy zawsze jest opłacalne? Kto powinien z takiej współpracy korzystać? Szczegóły przedstawiamy w tym artykule.

Kredyt konsolidacyjny online – co to jest?

Banki komercyjne działające na terenie naszego kraju, oferują różnorodne produkty bankowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb swoich potencjalnych klientów. Jednym z takich jest kredyt konsolidacyjny online, którego oferty porównasz na Totalmoney. To wyjątkowa propozycja, ponieważ sama konsolidacja online nie jest finansowym wsparciem w zakresie dostarczania środków pieniężnych. To produkt doskonały w ramach oddłużania, ale polega raczej na dostarczaniu komfortu kredytobiorcy w zakresie spłaty dotychczasowych zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny przez internet polega na połączeniu dotychczasowych zobowiązań różnego rodzaju, które zawarte zostały w jednym albo w różnych bankach. Połączyć można kredyty gotówkowe, hipoteczne, debety czy kredyty odnawialne. Sam proces konsolidacji przebiega prosto i bez angażowania kredytobiorcy. To nowy bank spłaca wskazane przez klienta kredyty i ustanawia jedno połączone zobowiązanie. Pamiętajmy przy tym, że kredyty konsolidacyjne online są zwykle bardziej opłacalne poprzez nie tylko lepsze warunki kredytowe, w tym niższe oprocentowanie. Kredyty brane jeszcze kilka lat temu oferowane były po prostu na gorszych warunkach. Co więcej, nowy bank wydłuża okres współpracy, dzięki czemu comiesięczne raty stają sie niższe, bardziej preferencyjne dla kredytobiorcy. Istotne jest również, że poprzez zmniejszenie comiesięcznych rat kredytobiorca odzyskuje płynność finansową i zdolność kredytową, może nawet dobrać dodatkowe środki. Wzrasta także komfort samej współpracy z instytucją bankową. Od tej pory kredytobiorca spłaca tylko jedną comiesięczną ratę i kontaktuje się z jednym bankiem.

Jak starać się o kredyt konsolidacyjny online?

Wraz z rozwojem bankowości mobilnej i wzrastających potrzeb samych kredytobiorców, dzisiaj najczęściej oferowane są kredyty konsolidacyjne przez internet. Oznacza to, że potencjalny klient nie musi nawet wychodzić z domu, by móc przeprowadzić korzystną konsolidację.

Jak wspomnieliśmy, sama konsolidacja kredytów online realizowana jest przez nowy bank, kredytobiorca musi jedynie wskazać zobowiązania, jakie mają ulec połączeniu. Robi to poprzez wypełnienie elektronicznego wniosku. Cała procedura zajmuje nie więcej niż kilka minut.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny? Wniosek online musi być przede wszystkim wypełniony poprawnie, z uwzględnieniem danych osobowych, informacją o formie zatrudnienia oraz generowanych dochodach. Pamiętajmy, że Każdy bank zweryfikuje zdolność kredytową potencjalnego klienta, dlatego kredyt konsolidacyjny online bez bik raczej nie jest spotykany. Wyjątkiem są oferty banku, z którym kredytobiorca już współpracuje. Wtedy zdolność kredytowa może być analizowana na uproszczonych warunkach. Nie ma jednak możliwości, by uzyskać kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej online. Bank musi mieć pewność w zakresie wiarygodności i wypłacalności klienta. Brak zdolności kredytowej może nie być przeszkodą, ale tylko wtedy, gdy chce się łączyć pożyczki typu chwilówki. Wtedy bez problemu udzielany jest kredyt konsolidacyjny pozabankowy online. Dotyczy on jednak tylko zobowiązań, jakie klient posiada wobec firm pożyczkowych, a nie instytucji bankowych.

Komu dedykowany jest kredyt konsolidacyjny online?

Sami eksperci rynku potwierdzają, że kredyt konsolidacyjny online dedykowany jest tym klientom, którzy odczuwają dyskomfort spowodowany zbyt dużą ilością zaciągniętych zobowiązań bankowych. To produkt oddłużeniowy dla tych, którzy przestają radzić sobie z terminową spłatą comiesięcznych rat różnych kredytów. Nie chodzi tu jedynie o braki w domowym budżecie, ale także problem z zarządzaniu finansami. Pilnowanie kilku dat regulowania należności może być rzeczywiście kłopotliwe.

Kredyt konsolidacyjny online sprawdzi się także wtedy, gdy kredytobiorca chce polepszyć swoją zdolność kredytową, a nawet dobrać dodatkowe środki. Rozłożenie spłaty na większą liczbę rat przyczynia się do poprawy płynności finansowej.

Jak znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny online?

Każdy bank komercyjny oferuje inny kredyt konsolidacyjny online. By znaleźć ten dopasowany do własnych potrzeb i możliwości dogodnej spłaty, warto najpierw porównać co najmniej kilka różnych propozycji. W tym celu świetnie sprawdzi się porównywarka, taka jak ranking, a do oszacowania opłacalności danego kredytu posłuży kalkulator kredytowy. Ten umożliwi też sprawdzenie, czy dany kredytobiorca ma w ogóle szanse na kredyt konsolidacyjny online.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: