Krajowy Program Budowy Dróg przyjęty. Będą pieniądze na S11

Mateusz Morawiecki fot. M. Morawiecki FB

„Jest finansowanie na całą S11, w tym 300-kilometrowy odcinek w Wielkopolsce” – napisał poseł Bartłomiej Wróblewski na swoim profilu na FB, gdy Rada Ministrów przyjęła Krajowy Program Budowy Dróg.

O przyjęciu programu poinformował premier Mateusz Morawiecki.
„Co warte podkreślenia – ma on już zapewnione finansowanie na wszystkie wymienione odcinki” – napisał premier na Facebooku. – „Za 5-10 lat Polska będzie jednym z najlepiej skomunikowanych krajów w Europie. Powstanie sieć licząca łącznie ponad 8000 km nowoczesnych dróg. Rozwój gospodarczy nie jest możliwy bez rozwoju infrastruktury. Rząd Prawo i Sprawiedliwość doskonale to rozumie i stawia na równomierną rozbudowę nowoczesnej sieci dróg w całej Polsce. To nasze oczko w głowie i widać, jak w ostatnich latach błyskawicznie się ona rozwijała. To wszystko nie byłoby możliwe bez naprawy finansów publicznych, ale także pomysłu i wizji solidarnego rozwoju, który realizujemy od 7 lat”.

Premier wśród najważniejszych inwestycji drogowych wymienił drogę S5 od Grudziądza do Ostródy, obwodnicę Warszawy S50, S10 od Szczecina do Warszawy przez Bydgoszcz – oraz S11, o której powiedział, że to droga od dawna oczekiwana, mająca ogromne znaczenie dla Pomorza środkowego, Śląska, ale i Wielkopolski, a w dodatku jest finansowanie na całą tę trasę.

Przyjęcie Krajowego Programu Budowy Dróg z pełnym finansowaniem S11 nazwał „Rewelacyjną wiadomością” poseł Bartłomiej Wróblewski, który od lat dokładał starań, by wybudować tę drogę.

„Jest finansowanie na całą S11, w tym 300-kilometrowy odcinek w Wielkopolsce” – napisała na swoim profilu na FB. – „To największa inwestycja w ostatnich dziesięcioleciach w naszym regionie. Tylko część wielkopolska będzie kosztować ponad 13 mld zł! Dziś Rada Ministrów przyjęła nowy Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych uwzględniający nasze oczekiwania, o co jako Parlamentarny Zespół ds. Budowy Dróg Ekspresowych S6 i S11 od 2016 r. skutecznie zabiegaliśmy”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: