Kradzież roweru niepełnosprawnego chłopca

skradziony rower fot. policja Leszno

Z jednego z leszczyńskich osiedli skradziono trójkołowy rower, który należał do niepełnosprawnego chłopca. Ze względu na rozmiar nie był wnoszony do mieszkania, ale przechowywany przed blokiem i stamtąd został skradziony. Na szczęście policja szybko odzyskała rower i zatrzymała podejrzanego o kradzież.

– 23 czerwca leszczyńska policja dowiedziała się o nocnej kradzieży trójkołowego roweru, służącego na co dzień do poruszania się niepełnosprawnemu chłopcu – informuje Monika Żymełka z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. – Rower stał przed blokiem na jednym z leszczyńskich osiedli mieszkaniowych. Ze względu na swoje gabaryty i codzienne używanie przez właściciela nie był przechowywany w zamkniętym pomieszczeniu. Jego budowa jednoznacznie wskazywała, że to pojazd należący do osoby niepełnosprawnej.

Na szczęście policjantom szybko udało się odnaleźć rower i zatrzymać podejrzanego o tę kradzież nastoletniego mieszkańca Leszna. 27 czerwca nastolatek w obecności dorosłego członka rodziny usłyszał zarzut kradzieży roweru wartego tysiąc złotych. Teraz podejrzany stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Lesznie.

Skradziony rower został już zwrócony właścicielowi.

 

Podziel się: