Kradzież komputera z danymi osobowymi. Starostwo powiatowe opublikowało komunikat

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Paczkowskiego 16 w Gnieźnie skradziono komputer z danymi wrażliwymi. Poradnia powiadomiła o sprawie policję i opublikowała komunikat informujący o kradzieży.

Do kradzieży doszło prawdopodobnie podczas weekendu 3 i 4 czerwca. Gdy 5 czerwca rano pracownicy poradni przyszli do pracy – okazało się, że komputera nie ma. Oprócz niego z budynku nie zniknęło nic cennego.

Mariola Sochacka, dyrektorka poradni, wydała komunikat w tej sprawie, który na swojej stronie opublikowało Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Czytamy w nim, że “o zdarzeniu poinformowano Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie oraz Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Skradziony komputer posiadał zabezpieczenia kryptograficzne uniemożliwiające odczyt danych osobowych, zatem ryzyko dla osób, których dane dotyczą jest na poziomie niskim. Osoby korzystające z poradnictwa PPP w Gnieźnie mają prawo kontaktu z dyrekcją placówki w celu realizacji swoich uprawnień wynikających z przepisów o ochronie danych osobowych”.

Podziel się: