Świniopolis fot. Teatr Biuro Podróży

Koziegłowy: Festiwal na Wolnym Powietrzu i “Świniopolis”

Na swój ostatni spektakl Festiwal na Wolnym Powietrzu zaprasza do Koziegłów. Na boisku szkoły przy ul. Poznańskiej 17 będzie można zobaczyć słynne „Świniopolis” Teatru Biuro Podróży.

Na pewnej świńskiej farmie wszystko jest pozorem. Ta prosta opowieść o małych świnkach wychowywanych i edukowanych przez dorosłe świnie jest echem Orwellowskiego „Folwarku zwierzęcego”. Wykorzystuje ona motywy cynicznej manipulacji; tworzy iluzję pięknego świata, konstruując w ten sposób fałszywą rzeczywistość, w której bogiem staje się człowiek.

Ta przewrotna intryga ma na celu stworzenie posłusznej, zmanipulowanej społeczności, nieświadomej ponurej przyszłości, która nieuchronnie nadchodzi. Beztroska wychowanków zostaje gwałtownie przerwana w chwili, gdy odkrywają one prawdę o swoim świecie, a jest nią rzeź.

Próba buntu zostaje krwawo stłumiona. W tym groteskowym spektaklu wielcy świńscy opiekunowie na szczudłach górują nad małymi bezbronnymi świnkami, których marzenia o szczęściu zostają brutalnie rozwiane.

Spektakl był wielokrotnie prezentowany, m.in. w Polsce, Anglii, Niemczech, Rosji, Czechach, Rumunii, Iranie, na Słowacji, Białorusi i Kubie.

Reżyseria: Paweł Szkotak
Obsada: Marta Strzałko, Natalia Klupp, Bartosz Borowski, Jurij Chebotarov, Łukasz Kowalski, Jarosław Siejkowski, Paweł Stachowczyk, Piotr Wojtyniak, Tomasz Wrzalik
Obsługa techniczna: Adam Mikołajczak

Spektakl odbędzie się w ramach Festiwalu na Wolnym Powietrzu we współpracy z Gminny Ośrodek Kultury “Sokół” w Czerwonaku na boisku Szkoły Podstawowej, (Koziegłowy, ul. Poznańska 17). Początek godzina 21.00.

Na spektakl jest wstęp wolny, ale obowiązują zasady reżimu sanitarnego oraz limit miejsc. Trzeba przyjść z wydrukowanym i podpisanym oświadczeniem, a znajdziecie je tutaj.

Mat. pras., el

1
Dodaj komentarz

avatar
Tomi
Tomi

Ani slowa kiedy sie odbedzie wstyd