zatrzymany samochód fot. policja Kościan

Kościan: Zatrzymany dwa razy tego samego dnia dnia. Za jazdę na podwójnym gazie

Kościańscy policjanci wiele już widzieli, ale gdy zobaczyli to seicento – nie mogli uwierzyć własnym oczom. Auto nie miało tablic rejestracyjnych, a nawet jednej opony – a mimo to jechało.

Funkcjonariusze około godziny 11.00 zatrzymali samochód do kontroli. I okazało się, że wygląd i stan samochodu to jeszcze nic w porównaniu ze 28-letniego stanem kierowcy, który miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, wręczyli mandat i uświadomili, że nie wolno jeździć samochodem w takim stanie, w dodatku po alkoholu.

Jednak ich uwagi nie dały żadnego rezultatu. Kilka godzin później inny patrol zatrzymał… seicento bez jednej przedniej opony, prowadzone przez tego samego, nadal pijanego, kierowcę. Tym razem nie skończyło się na mandacie – kierowcy grożą dwa lata więzienia.

“Stan umysłu i nieważkości. Dwa razy tego samego dnia na podwójnym gazie. No i ta zimowa felga” – podsumował w mediach społecznościowych Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze