Narkotyki fot. policja

Kościan: Zatrzymani za narkotyki

Marihuana, amfetamina i narzędzia do porcjowania narkotyków. Policjanci z Kościana zatrzymali 4 mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie i dystrybucję środków odurzających.

17 stycznia na terenie Kościana kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, u którego ujawnili środki odurzające w postaci marihuany. Dalsze działania kościańskich kryminalnych w myśl zasady „po nitce do kłębka” doprowadziły do kolejnych zatrzymań.

U jednego z mężczyzn w piwnicy ujawniono ponad 90 gramów marihuany i amfetaminy wraz z przyrządami umożliwiającymi porcjowanie narkotyków. Po podsumowaniu zgromadzonych materiałów okazało się, że zatrzymani w ciągu ostatniego półrocza sprzedali prawie pół kilograma narkotyków.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel tego typu substancjami zagrożony jest kara pozbawienia wolności do lat 12.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze