Narkotyki fot. policja

Kościan: Zatrzymani za narkotyki

Marihuana, amfetamina i narzędzia do porcjowania narkotyków. Policjanci z Kościana zatrzymali 4 mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie i dystrybucję środków odurzających.

17 stycznia na terenie Kościana kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, u którego ujawnili środki odurzające w postaci marihuany. Dalsze działania kościańskich kryminalnych w myśl zasady „po nitce do kłębka” doprowadziły do kolejnych zatrzymań.

U jednego z mężczyzn w piwnicy ujawniono ponad 90 gramów marihuany i amfetaminy wraz z przyrządami umożliwiającymi porcjowanie narkotyków. Po podsumowaniu zgromadzonych materiałów okazało się, że zatrzymani w ciągu ostatniego półrocza sprzedali prawie pół kilograma narkotyków.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel tego typu substancjami zagrożony jest kara pozbawienia wolności do lat 12.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar