kontrola fot. Policja

Kościan: Wjechał na chodnik, potrącił dziecko – a wszystko to na podwójnym gazie

Obywatel Albanii, który potrącił w sobotę dziecko w podkościańskich Mikoszkach, został decyzją sądu zatrzymany na trzy miesiące.

Potrącony chłopiec jechał chodnikiem na deskorolce, za nim szła jego matka, gdy pędem wjechał w niego samochód marki Alfa Romeo prowadzony przez 39-letniego obywatela Albanii. Jak podaje radio Elka, mężczyzna stracił panowanie nad samochodem na zakręcie z powodu zbyt dużej prędkości, wjechał na chodnik, potrącił dziecko, staranował ogrodzenie pobliskiego budynku i zatrzymał się dopiero na drzewie. Mężczyzna próbował uciec z miejsca zdarzenia, ale zatrzymali go świadkowie. Jak się okazało – i on, i jego towarzyszka, byli kompletnie pijani. Mieli po 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dziecko w ciężkim stanie przebywa w szpitalu w Poznaniu, gdzie zostało przewiezione śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jest w śpiączce farmakologicznej.

Sąd w Kościanie zadecydował o aresztowaniu sprawcy wypadku na trzy miesiące. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu oraz ucieczki z miejsca zdarzenia.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze