Kościan: Tunel foliowy z pomidorami i… konopiami

konopie fot. policja Kościan

Taką oto nietypową uprawę znaleźli kościańscy kryminalni w jednym z foliowych tuneli na podkościańskiej posesji. Krzewy konopi były sprytnie schowane za krzakami dorodnych pomidorów rosnących pod folią.

Mimo że krzewy były schowane między pomidorami, a dodatkowo rosły w tylnej, mniej widocznej części tuneli foliowych, policjanci i tak je znaleźli. Nietypowi ogrodnicy: 58-letnia kobieta i jej 23-letni syn nie pomyśleli o tym, że przez foliową ścianę tunelu krzewy o charakterystycznych liściach były całkiem dobrze widoczne.

Policjanci z kościańskiej komendy znaleźli i zlikwidowali pięć krzewów konopi siewnych rosnących w dwóch tunelach. W budynku mieszkalnym, w pokoju zajmowanym przez syna właścicielki posesji, znaleźli natomiast niewielkie ilości środka odurzającego w postaci marihuany.

Za posiadanie substancji zabronionej, mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 62 pkt. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – przyznał się do popełnienia czynu opisanego w zarzucie. Grozi mu za to do 3 lat więzienia. Taka sama kara grozi kobiecie, zgodnie z art. 63 pkt. 1 tej samej ustawy, za prowadzenie nielegalnej uprawy konopi.

Podziel się: