Kościan: Sprawca wypadku, w którym została ranna rowerzystka, usłyszał zarzuty

35-letni mężczyzna potrącił busem 63-letnią rowerzystkę, nie zatrzymał się, żeby jej pomóc i uciekł z miejsca wypadku. Grozi mu nawet 6 lat więzienia.

Wypadek miał miejsce 4 maja w Wonieściu, około godziny 10.15. Nieznany jeszcze wówczas sprawca kierujący samochodem typu bus potrącił jadącą rowerem 63-letnią kobietę. Rowerzystka z poważnym urazem nogi została przewieziona do szpitala. Sprawca potrącenia nie zatrzymał się, żeby pomóc poszkodowanej i zbiegł z miejsca wypadku.

Policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Kościanie zabezpieczyli ślady wypadku, następnie przez wiele godzin analizowali zebrany materiał, żeby jak najszybciej dotrzeć do sprawcy. Przejrzeli godziny nagrań z różnych monitoringów i przesłuchali wielu świadków.

Ich działania okazały się skuteczne – już następnego dnia odnaleziono uszkodzony pojazd. Zatrzymano też 35-latka. W środę mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku, a także ucieczki z miejsca zdarzenia. Za spowodowanie wypadku grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Ucieczka z miejsca zdarzenia może wydłużyć czas spędzony w więzieniu o połowę.

KPP Kościan, el

Dodaj komentarz

avatar