Kościan: Policja kontra… łabędź

łabędź fot. policja
Zablokował rondo w Kościanie, zmusił do interwencji policję, a straż miejską do przewiezienia go w bezpieczne miejsce. Na rondzie w Kiełczewie również zablokował ruch, ale a w końcu odleciał. „Nie jesteśmy pewni, czy sprawca zamieszania to ten sam osobnik” – informują policjanci.

Funkcjonariusze kościańskiej drogówki kontrolują prędkość kierowców, pomagają przy wypadkach i różne już rzeczy widzieli. Ale jeszcze nie interweniowali na szosie w sprawie.,. łabędzia. A wczoraj zdarzyło im się to dwukrotnie!

Pierwsze zgłoszenie służby odebrały przed godz. 10 rano. Młody łabędź w roli pieszego pojawił się na rondzie na ul. Gostyńskiej w Kościanie. Ponieważ nie przestrzegał zasad przechodzenia przez jezdnię, policjanci i strażnicy miejscy musieli ograniczyć ruch samochodów na tym odcinku, żeby łabędź nie został potrącony przez żaden pojazd. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, a następnie strażnicy miejscy wywieźli łabędzia w bezpieczne miejsce, gdzie nic mu nie groziło.

Na tym jednak historia się nie skończyła. Około godziny 17.00 policjanci otrzymali sygnał o… młodym łabędziu spacerującym po rondzie! Tylko tym razem było to rondo w Kiełczewie. Znowu ptak spacerował po rondzie i znów wyraźnie mu się podobało, że blokuje ruch i jest przedmiotem zainteresowania, bo nie zamierzał odlecieć. Czy to był ten sam łabędź? „Nie jesteśmy pewni, czy sprawca zamieszania to ten sam osobnik” – informują policjanci.

Funkcjonariusze starali się przeprowadzić łabędzia na pobliskie łąki, jednak ten po krótkim spacerze wzbił się w powietrze i odleciał o własnych siłach.

„Mamy nadzieję, że umiejętności latania wystarczy na wiele lotów” – podsumowują kościańscy stróże prawa nietypową interwencję. – „Dlatego kierowcy muszą być czujni i skoncentrowani przez cały czas. Nigdy nie wiadomo kiedy spotkają niespodziewanego użytkownika drogi!”

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: