Kościan: Napisał wyznanie miłości. I teraz stanie przed sądem za dwa wykroczenia

komunikat w tunelu fot. policja Kościan

Nieszczęśliwie zakochany niefortunnie postanowił zamanifestować uczucia na ścianie tunelu pod torami w rejonie ulicy Berwińskiego i w drugim, przy al. Lipowej. Kościańskim policjantom udało się ustalić, kto jest autorem napisów.

Napis zauważył jeden z kościańskich dzielnicowych – a gdy w drugim tunelu pojawił się napis identycznej treści i wykonany w taki sam sposób, policjanci zaczęli szukać sprawcy. Zadanie nie było łatwe, ale przełomem w sprawie okazała się interwencja policyjna, na terenie jednej z kościańskich posesji, której mieszkańcy zgłosili zakłócanie spoczynku nocnego.

Sprawcą wykroczenia okazał się 30-letni mieszkaniec Kościana, który w tym budynku szukał swojej sympatii, która z nim zerwała. Mieszkali tam jej krewni i mężczyzna usiłował przekonać ich do przekazania jej adresu – dziewczyna wyprowadziła się, a on chciał ją zapewnić o swoim uczuciu.

Ponieważ ostatecznie nowego adresu dziewczyny nie udało mu się zdobyć, postanowił zamanifestować swoje uczucia na ścianach dwóch tuneli z pomoca farby w aerozolu, licząc, że dziewczyna zobaczy komunikat.

Niestety, znacznie wcześniej zobaczyli komunikat policjanci. I w związku z tym przekazali do Sądu Rejonowego w Kościanie wniosek o ukaranie autora nielegalnych ogłoszeń za uszkodzenie ścian obu obiektów, a także o zobowiązanie go do naprawienia wyrządzonych szkód. 30-latek swoim czynem popełnił dwa wykroczenia, za które grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności, albo grzywny.

Źródło: KPP Kościan


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978