Kościan: Kopnął płot. I spowodował szkodę wartości 2000 zł

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała fot. tenpoznan.pl

3 listopada 64-letni mieszkaniec miejscowości z terenu gminy Kościan zawiadomił policję o uszkodzeniu płotu jej posesji. Okazało się, że uszkodził je uczestnik zabawy tanecznej odbywającej się po sąsiedzku.

Jak sprawdzili policjanci, uszkodzona część płotu przylegała do terenu sali wiejskiej, na terenie której w ostatnim dniu października odbywała się impreza taneczna zorganizowana przez 19-letniego mieszkańca Kościana. Młodzi ludzie bawili się spożywając przy tym napoje alkoholowe, a w końcowej fazie imprezy, jej organizator opuścił lokal i już nie dołączył do pozostałych uczestników.

Na miejscu w sali funkcjonariusze dowiedzieli się od samych uczestników zabawy, którzy akurat sprzątali pomieszczenie, że ogrodzenie sąsiada uszkodził sam 19-letni organizator imprezy. Policjanci pojechali z nim porozmawiać, ale nie zastali go w miejscu zamieszkania. 19-latek był akurat na oddziale ratunkowym kościańskiego szpitala, gdzie udzielano mu pomocy przy obrażeniach prawej stopy. Odniósł je podczas niszczenia płotu…

Mężczyznę zatrzymano, bo podczas spotkania z mundurowymi okazało się, że jest w posiadaniu 0,24 grama środków odurzających. Przyznał się też do uszkodzenia płotu i wyjaśnił, że powodem był nadmiar negatywnych emocji, które wzbudzili w nim inni uczestnicy zabawy. Musiał je jakoś rozładować – więc kopnął w płot, uszkadzając i ogrodzenie, i swoją nogę.

Uszkodzone zostały elementy dwóch przęseł. Właściciel płotu poniesione straty wycenił na kwotę 2000 zł. A za zniszczenia mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP Kościan