Koronawirus zaraża sport

Panująca od dłuższego czasu na świecie pandemia koronawirusa całkowicie zatrzymała nie tylko świat finansów, gospodarki, kultury, ale również sportu. Każdy dzień przynosi informacje o przełożonych lub zupełnie odwołanych imprezach sportowych, rozgrywki zawiesiło mnóstwo lig w wielu dyscyplinach. Wszystko to sprawia, że w ofercie polskich legalnych bukmacherów znaleźć można zakłady na wydarzenia, o których nawet najwięksi fani sportu niedawno nie wiedzieliby, że się odbywają…

Pierwszym szokiem dla fanów sportu było zawieszenie największych lig europejskich w piłce nożnej. Rozgrywki zawiesiły m.in. angielska Premier League, niemiecka Bundesliga, włoska Serie A i hiszpańska La Liga. Aktualnie w poszczególnych krajach trwają rozmowy czy i w jaki sposób dograć sezon do końca (chodzi m.in. o niezbędne do funkcjonowania wielu klubów olbrzymie pieniądze z praw telewizyjnych).

Co oczywiste, razem z ligami krajowymi zawieszono europejskie puchary: Ligę Mistrzów i Ligę Europy. Wiadomo już, że w terminie nie odbędzie się zaplanowane na przełom czerwca i lipca Euro 2020. Według ostatniej decyzji UEFA, ma zostać rozegrane pomiędzy 11 czerwca a 11 lipca 2021r., oczywiście pod warunkiem, że epidemia zostanie opanowana.
Kolejnym ciosem dla kibiców sportu było przełożenie również o rok igrzysk olimpijskich w Tokio. Według ostatniego oświadczenia MKOL mają się one odbyć pomiędzy 23 lipca a 8 sierpnia 2021r., zaś paraolimpiada przełożona została na termin 24 sierpnia – 5 września.

Z powodu koronawirusa przedwcześnie zakończono sezony polskich lig siatkówki i piłki ręcznej, nie grają ligi NBA i NHL. Wiadomo, że w pierwotnych terminach nie odbędą się prestiżowe turnieje tenisowe: French Open oraz Wimbledon. – Decyzja, by nie grać w tym roku, przy pandemii koronawirusa, jest piękna i mądra, a Wimbledon rysuje się jako wartość ponadczasowa, prawie nieśmiertelna w rozedrganym ze strachu, zmieniającym się na naszych oczach świecie. To turniej, który przeżyje pandemię i będzie trwał. Do końca świata – pisał znany komentator tenisa Tomasz Tomaszewski w swoim tekście na portalu PolsatSport.pl.

Jakie zakłady obstawiać w czasie pandemii koronawirusa?

Koronawirus odciska piętno nie tylko na samych rozgrywkach sportowych, ale także na wszystkich branżach związanych ze sportem. Jedną z nich są zakłady bukmacherskie – w czasie pandemii, co oczywiste, z o wiele uboższą ofertą. Absolutnym hitem są obecnie zakłady na ligę białoruską – ostatnią z profesjonalnych lig piłkarskich, która nie zawiesiła meczów. Inne zakłady bukmacherskie na piłkę nożną dotyczą obecnie o wiele bardziej egzotycznych lig, np. Burundi, Nikaragui, Tadżykistanu, Tajwanu czy… pucharu Angoli. – Półfinałowe starcie na pustym stadionie w Luandzie śledzili w mediach społecznościowych fani z całego świata, pod transmisją umieszczając setki komentarzy. To, w połączeniu z drastycznym wzrostem popularności ligi białoruskiej, dowód na to, że futbol przetrwa najgorszą nawet zarazę – pisał Jarosław Zalewski, ekspert portalu LegalSport.pl, zajmującego się analizą rynku zakładów wzajemnych w naszym kraju.

Sporą popularnością cieszą się także zakłady e-sportowe – na rozgrywane turnieje w grach komputerowych, takich jak FIFA, League of Legends czy Call of Duty. Oczywiście odbywają się one za pośrednictwem Internetu, więc są w pełni bezpieczne. Ciekawa jest obecnie również oferta zakładów politycznych i społecznych, dotyczących wyników wyborów prezydenckich w Polsce oraz w USA.

Mimo faktu, że miłośnicy zakładów wzajemnych i tak mogą obecnie typować różne wyniki, wszyscy czekają na to, aż w ofercie legalnych bukmacherów znów pojawią się najlepsze ligi Europy, Liga Mistrzów, siatkówka czy tenis. Będzie to bowiem znaczyło, że świat uporał się koronawirusem i wszyscy możemy wrócić do normalności!

Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Udział w grach hazardowych wiąże się ryzykiem uzależnienia od gier, utraty pieniędzy postawionych na gry hazardowe oraz może prowadzić do problemów w środowisku rodzinnym oraz zawodowym. Korzystanie z usług zakładów bukmacherskich jest przeznaczone jedynie dla osób powyżej 18 roku życia.

Artykuł zewnętrzny

Podziel się: