Koronawirus: Wzrost zakażeń o 30 procent! Mimo długiego weekendu

ewakuacja, koronawirus fot. 12WBOT

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował dziś o 9 512 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To aż 30 proc. więcej w stosunku do ubiegłego tygodnia, mimo że po drodze był długi weekend.

Wiceminister w rozmowie w „Sygnałach Dnia” w programie pierwszym Polskiego Radia zwrócił na to uwagę mówiąc, że dane, choć i tak wyższe o 30 proc. od tych z minionego tygodnia, nie odzwierciedlają sytuacji, bo właśnie zakończył się długi weekend, kiedy poradnie POZ nie pracowały, a szpitale i punkty testów pracowały w ograniczonym zakresie.

Tydzień temu tych zakażeń było 7 316 – wyraźnie więc widać, jak podkreślił wiceminister, że mimo czterech wolnych dni mamy duży wzrost zakażeń.

Waldemar Kraska powiedział też, że przybywa covidowych pacjentów w szpitalach – ostatniej doby przyjęto ich 550, a obecnie jest ich już w szpitalach 14 123 osób. Jego zdaniem to bardzo dużo, zwłaszcza że coraz więcej zakażeń jest wśród dzieci – więcej niż podczas poprzedniej fali. Tu nakłada się na zakażenia typowe dla jesieni, zwłaszcza RSV, i często lekarze stwierdzają tu oba zakażenia. Dlaczego wiceminister zaapelował do wszystkich, którzy się jeszcze nie zaszczepili, by zrobili to jak najszybciej, choćby ze względu na bliskich.

Źródło: Polskie Radio

Podziel się:

Ostatnio dodane: