Koronawirus: Pobiliśmy rekord zakażeń czwartej fali!

ewakuacja szpitala w Skwierzynie, koronawirus fot. DWOT

Wiceminister Waldemar Kraska poinformował dziś o ponad 29 tys. zakażeń koronawirusem w Polsce. Taki wynik oznacza, że pobiliśmy rekord czwartej fali pandemii koronawirusa. Niestety, jest też dużo zgonów.

Tydzień temu zakażeń było mniej: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 380 nowych przypadkach. Jednak, jak podkreślił wiceminister Kraska, dynamika wzrostu zakażeń jest niższa w tym tygodniu niż tydzień temu i to jest dobra wiadomość, bo może świadczyć o zahamowaniu tendencji wzrostowej. Czy rzeczywiście tak jest – wyjaśni się w ciągu kilku najbliższych dni.

Przypomnijmy, że od dziś do 17 grudnia w całym kraju obowiązują bardziej restrykcyjne obostrzenia. Kościoły, lokale gastronomiczne, hotele i obiekty kulturalne, baseny i akwaparki mogą być zapełnione tylko w połowie. Dotąd było to 75 proc.

Na wydarzeniach sportowych na otwartej przestrzeni może być obecnych 250 osób, a tylko 100 na weselach, komuniach, dyskotekach i innych spotkaniach towarzyskich. Na siłowniach, w klubach fitness, muzeach, targach, kongresach iw galeriach sztuki może przebywać jedna osoba na 15 m kw. Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw covid-19.

Podróżni przybywający do Polski spoza strefy Schengen podlegają bez wyjątku 14-dniowej kwarantannie – chyba że są w pełni zaszczepieni szczepionką uznawaną w krajach UE. Osoby podróżujące z Botswany, Eswatini, Lesoto, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe nie mogą zostać zwolnione z kwarantanny, chyba że są zaszczepione preparatem uznawanym w UE. Do 13 grudnia w Polsce obowiązuje zakaz lądowania samolotów z tych siedmiu afrykańskich krajów.

Źródło: Onet.pl


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978