Koronawirus: kolejny rekord. I to jaki!

Adam Niedzielski fot. KPRM

Minister Adam Niedzielski poinformował dziś, że w ciągu ostatniej doby zdiagnozowano prawie 16 tys. nowych zakażeń! Szczegóły zostaną opublikowane o godz. 10:30, jednak już wiadomo, że mamy kolejny dramatyczny rekord.

Minister poinformował o kolejnym rekordzie dziś rano na antenie Polskiego Radia 24. Dokładnie to 15 900 przypadków, co jest dowodem na to, że średnia dzienna w tym tygodniu to już 10 tys. zakażeń i że dynamika czwartej fali nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

Adam Niedzielski uspokoił jednak, że rozpędzanie czwartej fali jest wolniejsze niż trzeciej czy drugiej, co cieszy. Wystarczy porównać dane z październikiem lub listopadem poprzedniego roku i widać, że zakażeń jest mniej. Minister przypomniał, że w 2020 r. szczyt zakażeń przypadł 7 listopada i wtedy mieliśmy 27 875 nowych przypadków koronawirusa. Teraz, przy średnim poziomie mniej więcej 10 tys., jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji, a jeszcze większa różnica jest w osobach przebywających w szpitalach. To są kluczowe parametry przy podejmowaniu decyzji co do dalszej walki z pandemią.

Źródło: WP.pl

Podziel się: