Koronawirus: Czwarta fala przyspiesza. Kolejny rekord!

ewakuacja, koronawirus fot. 12WBOT

10 400 nowych zakażeń – tyle stwierdzono minionej doby, jak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. To wzrost o ponad 24 proc. w stosunku do ubiegłego tygodnia. Rekord mamy też w przyjęciach do szpitali.

Problemem jest nie tylko duży wzrost zakażeń. Jak powiedział Piotr Müller, dynamika zakażeń rośnie i w najbliższym czasie nie będzie zwalniać. Dodatkowo mamy ogromny wzrost osób, które trafiły do szpitala – ostatniej doby placówki przyjęły 707 pacjentów z covid-19, jak poinformował w TV Republika wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak podkreślił, większość z nich to osoby młode, w wieku około 29-30 lat, niezaszczepione, mieszkające w regionach, gdzie poziom wyszczepienia jest niższy, czyli głównie na wschodzie Polski. Obecnie w szpitalach jest już ponad 8 tysięcy pacjentów z koronawirusem.

Zdaniem wiceministra Kraski te liczby powinny wzbudzić refleksję wśród osób, które się jeszcze nie zaszczepiły i przekonać do przyjęcia szczepienia. Przypomniał, że chodzi nie tylko o bezpieczeństwo zaszczepionej osoby, ale też jej bliskich.

Źródło: Onet.pl

Podziel się: