Koronawirus fot. pixabay

Koronawirus zbliża się do Polski. Pojawił się w Niemczech

Koronawirus, który wywołuje strach na całym świecie, pojawił się u naszych zachodnich sąsiadów. W Chinach wirus zabił już ponad 100 osób.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Wirusem zaraził się mieszkaniec Starnberg w Bawarii. Jest to drugi potwierdzony przypadek wystąpienia Koronawirusa w Europie. Wcześniej pojawił się on we Francji. Z pierwszych informacji wynika, że stan mieszkańca Niemiec jest dobry, a osoby, które miały z nim kontakt zostały poinformowane o ryzyku. Więcej informacji ma zostać podanych na dzisiejszej konferencji prasowej, którą zorganizuje niemieckie ministerstwo zdrowia przed południem. W ocenie służb sanitarnych Niemiec ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa na terenie tego kraju jest na chwilę obecną niewielkie. 

Koronawirus wywołuje zapalenie płuc, które w niektórych przypadkach bywa śmiertelne. Za miejsce w którym wirus pojawił się pierwszy raz uważa się Wuhan w Chinach. Dotychczas wirusem zaraziło się około 4 tysięcy osób. W Chinach odnotowano z jego powodu 106 zgonów.

Źródło: onet

15
Dodaj komentarz

avatar
Małgosia Siejak
Małgosia Siejak

I nie wiem z czego ten zaciesz w Reakcji ha ha…..

Ania Kołodziej
Ania Kołodziej

Siejecie panikę tylko ?

Pawel Marusarz
Pawel Marusarz

Możecie przestać o tym pyerdolić w kółko to już robi się żałosne ludzi na potęgę kupujących maseczki w ogóle przemilcze bo brak słów na taką głupotę i naiwność zapewne jak by jasnowidz przepowiedział za tydzień koniec świata to by zapasy robili i budowali bunkry ? ps wirus łapie ludzi starszych i schorowanych lub z słabą odpornością tyle w temacie strasznego wirusa