sąd okręgowy

Kórnik: Trwa proces o molestowanie w Kotwicy Kórnik. „Proponował seks we trójkę”

Od listopada 2019 roku trwa proces byłego trenera Kotwicy Kórnik oskarżonego jest o molestowanie i kontakty seksualne z osobą poniżej 15. roku życia. W środę zeznawały jego byłe podopieczne.

Przypomnijmy: sprawa zrobiła się głośna po reportażu Radia Afera o molestowaniu piłkarek Kotwicy Kórnik przez Łukasza J., byłego trenera zespołu. Reportaż został wyemitowany na początku 2019 roku, a po nim pięć zawodniczek złożyło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w prokuraturze. W listopadzie zaczął się proces. Dziś zeznawały kolejne piłkarki z Kotwicy Kórnik.

Zawodniczki opowiadały o relacjach z trenerem i o dwuznacznych komplementach, którymi je obdarzał. Jak podaje „Głos Wielkopolski”, jedna z nich opowiadała, że podczas wigilii klubowej w 2016 roku, gdy leżała na łóżku z inną zawodniczką, trener klepnął ją w pośladek i zapytał, czy może dołączyć na seks we trójkę.

Piłkarka dostawała też od trenera sms-y z propozycją, że jak jej zimno, to ją ogrzeje. Gdy opowiedziała o tym koleżankom z zespołu, stwierdziły, że trener ma takie skłonności. Kazały też się nie przejmować po propozycji seksu w trójkę, która padła ze strony… żony trenera.

Inna zawodniczka zeznała, że wie o podobnych wiadomościach rozsyłanych innym dziewczętom z zespołu. Czasami siadały razem i czytały je śmiejąc się z tego, co pisze. Jedna z nich przyznała jej się, że sypiała z trenerem mając 14 lat. Nie zmuszał jej, ale manipulował nią, co w przypadku 14-latki nie było zbyt trudne. Inna z kolei przyznała, że gdy jechała z trenerem samochodem, to włożył jej ręce w majtki, a ona czuła się jak sparaliżowana.

Mężczyzna jest oskarżony o wykorzystywanie seksualne trzech zawodniczek. Nie przyznaje się do winy.

el