Kórnik: Oficjalne otwarcie kładki przez jezioro Kórnickie

kładka przez jezioro Kórnickie, fot. Gmina Kórnik

„Dzięki tej inwestycji mieszkańcy i turyści będą mogli w pełni cieszyć się bogactwem przyrody” – napisał o nowej kładce burmistrz Kórnika Przemysław Pacholski. Mowa o nowej kładce, która dziś oficjalnie zostanie otwarta.

Kładka kończy powstałą wcześniej promenadę im. Wisławy Szymborskiej z centrum miasta, a także częścią rekreacyjną. Biegnie nad brzegiem jeziora, umożliwiając podziwianie Kórnika od strony wody, symbolicznie łączy też trzy odrębne niegdyś miejscowości: Kórnik, Prowent i Bnin.

Natomiast kładka liczy sobie 136 metrów długości i jest konstrukcją podwieszoną nad jeziorem Kórnickim. Władze są z jej powstania niezwykle dumne.

„Kładka jest zwieńczeniem promenady, a zarazem spoiwem zbliżającym najważniejsze zabytki Kórnika z plażą i centrum sportowym KCRiS Oaza-Błonie” – napisał w mediach społecznościowych Przemysław Pacholski, burmistrz Miasta i Gminy Kórnik. – „Dzięki tej inwestycji mieszkańcy i turyści będą mogli w pełni cieszyć się bogactwem przyrody, a także korzystać ze wszystkich walorów turystycznych i rekreacyjnych Kórnika”.

Inicjatywa budzi jednak wątpliwości sporej grupy mieszkańców Kórnika, którzy uważają, że można było taniej poprowadzić drogę dookoła jeziora, a pieniądze z kładki przeznaczyć na przykład na kanalizację tej części Kórnika, która jeszcze korzysta z szamb.

Kładka kosztowała 23.930.604, 27 zł i uzyskała dofinansowanie z budżetu województwa oraz budżetu starostwa poznańskiego.

Źródło: mat. pras. Miasto i Gmina Kórnik

Podziel się: