Kórnik: Magnolie kwitną!

Arboretum w Kórniku fot. Sławek Wąchała
Arboretum Kórnickie już 5 maja poinformowało, że magnolie kwitną. W tym roku będzie je można podziwiać wyjątkowo długo, warto więc w najbliższy lub kolejny weekend wybrać się do Kórnika.

„W tym roku w naszym Arboretum kwitnienie magnolii jest wyjątkowo długie i rozłożone w czasie” – poinformowali pracownicy arboretum na swoim profilu społecznościowym. – „Część magnolii jest właśnie w pełni kwitnienia, a część nadal jeszcze nie rozwinęła swoich kwiatów. Kto zatem do tej pory nie odwiedził kórnickich magnolii cały czas ma szansę – ich kwitnienie potrwa jeszcze przynajmniej tydzień!”.

Powodem wyjątkowo długiego kwitnienia magnolii w tym roku jest wyjątkowo zimny początek wiosny, który sprawił, że drzewa zaczęły kwitnąć znacznie później niż zazwyczaj. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku był to 25 kwietnia – chociaż odwiedzający nie mogli podziwiać na żywo kwitnących drzew ze względu na pandemię.

Warto więc w ten lub w następny weekend wybrać się do Kórnika, i to nie tylko dla magnolii – arboretum w Kórniku jest bowiem najstarszą i jedną z bogatszych w kraju kolekcji roślin drzewiastych. Powstało w 1826 roku i obecnie liczy około 3000 roślin rosnących na obszarze 30 hektarów. Arboretum jest czynne w godzinach 10.00 -19.00.