Kórnik: Gang włamywaczy rozbity

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradali domy w gminie Kórnik. Cztery inne osoby są oskarżone o paserstwo.

Od kilku miesięcy policjanci z Kórnika otrzymywali kolejne informacje o włamaniach do domów jednorodzinnych w całej gminie: nie tylko w samym Kórniku, ale i w Borówcu, Szczytnikach i Mościenicy. Sposób działania był zawsze taki sam: włamywacze dostawali się do domu przez okno tarasowe pod nieobecność gospodarzy i wynosili wszystkie cenne przedmioty: biżuterię, pieniądze czy zegarki.

Kryminalni z poznańskiej komendy przy współpracy z policjantami z Komisariatu Policji w Kórniku po przeprowadzonym dochodzeniu wytypowali dwóch mężczyzn,m którzy ich zdaniem mogli mieć związek z tymi rabunkami. To był strzał w dziesiątkę: obaj mężczyźni zostali zatrzymani już 16 grudnia, i to na gorącym uczynku, bo podczas próby sprzedaży ukradzionych przedmiotów w antykwariacie na poznańskim Starym Mieście.

W ich domach policjanci znaleźli skradzione przedmioty wartości ponad 150 tys. zł, które już wróciły do prawowitych właścicieli. Jeden ze sprawców kradzieży, 33-latek, został tymczasowo aresztowany, drugi, 23-letni, otrzymał dozór policyjny.

Ale okazało się, że ich zatrzymanie nie kończy sprawy. Na przełomie lutego i marca policjanci wykryli, kto pomagał obu mężczyznom w sprzedaży skradzionych przedmiotów. To cztery osoby, trzech mężczyzn i kobieta. Wszyscy usłyszeli zarzut paserstwa. Okazało się, że to kobieta udostępniła złodziejom altanę, w której przechowywali swoje łupy. Dodatkowo ona odpowie też za posiadanie narkotyków, które policjanci znaleźli w jej domu.

Wszystko wskazuje na to, że to nadal nie jest koniec sprawy i mogą być kolejne zatrzymania. Może się także wydłużyć lista zarzutów dla już zatrzymanych osób.

KMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: