Szymon Hołownia 1 fot. K. Adamska

Konin: Wiceprezydent Adamów zmienił partię

Podczas dzisiejszego spotkania w Koninie Szymon Hołownia przedstawił swoich działaczy na wschodnią Wielkopolskę. I okazało się, że jednym z nich jest Paweł Adamów, wiceprezydent Konina. To nie jedyny z konińskich samorządowców, który zdecydował się przejść do Polski 2050.

jak informuje „Głos Wielkopolski”, Szymon Hołownia w Koninie mówił o wyzwaniach, jakie stoją przed miastem i regionem, a zwłaszcza o rozpoczętej transformacji energetycznej – i o tym, czy będą na nią pieniądze. Bo jego zdaniem, jeśli premier Morawiecki nie zadeklaruje neutralności klimatycznej do 2050 roku, to może to oznaczać utratę ogromnych środków, które miałyby przypaść wschodniej Wielkopolsce. Inną sprawą jest to, że – jak powiedział – obecny rząd najchętniej daje pieniądze nie tam, gdzie są najbardziej potrzebne, ale tam, gdzie władze są z tej samej opcji politycznej.

Działać, zdaniem Hołowni, trzeba szybko, dlatego jego ruch będzie też podejmował działania, które pozwolą ludziom stopniowo zmieniać pracę i przejść z kopalni do na przykład montażu fotowoltaiki. Wszystkie propozycje działań są zawarte w jego programie „Na zielonym szlaku”.

Jednak wszystkie dyskusje o finansach i ekologii przebiło przedstawienie nowych działaczy Polski 2050. Okazało się, że do Polski 2050 przeszedł z Nowoczesnej Paweł Adamów, wiceprezydent Konina, który podczas prezentacji podziękował Szymonowi Hołowni za to, że w jego ruchu jest miejsce na wiele poglądów.

Na zmianę barw zdecydowało się też kilkoro konińskich radnych, więc w radzie miasta powstanie nowy klub o nazwie Wspólny Konin. Jak zapewniła radna Emilia Wasielewska, która także przeszła z Nowoczesnej do Polski 2050, radni ze Wspólnego Konina – oprócz radnej Wasielewskiej to Jacek Kosakowski i Mikołaj Marcinkowski, też z Nowoczesnej – zamierzają działać tak samo jak działali, mimo że przeszli do nowego ugrupowania.

Szymon Hołownia przedstawił też szefa struktur Polski 2050 w Kole – został nim Robert Gajda – i zapowiedział budowę silnych powiatowych ośrodków Polski 2050. Będą się zajmowały realizacją projektów ekologicznych i edukacyjnych, Hołownia obiecał też minigranty i podkreślił, że zależy mu na budowie struktur swojego ruchu w terenie.

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze