policja fot. policja

Konin: Prowadził kradziony samochód pod wplywem narkotyków i bez prawa jazdy. Ma… 14 lat

14-latek został zatrzymany w Rychwale za kradzież samochodu, kierowanie nim bez posiadania prawa do prowadzenia pojazdów i pod wpływem narkotyków, a także za posiadanie marihuany.

Kradzież miała miejsce 17 lipca, a łupem młodocianego złodzieja padł samochód marki Audi. Jednak brak umiejętności do kierowania autem i zażyte przez nastolatka środki odurzające nie pozwoliły długo cieszyć się z jady. Samochód z urwanym kołem i pogiętym błotnikiem został porzucony parę kilometrów dalej. Niedaleko uszkodzonego auta funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rychwale zauważyli idącego drogą 14-latka. Został zatrzymany, a w trakcie sprawdzenia znaleziono przy nim 1,5 grama marihuany.

Nastolatek przyznał się do kradzieży auta i prowadzenia go pod wpływem narkotyków, a także posiadania ich. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny. Każda osoba małoletnia, która nie ukończyła jeszcze 17 lat, właśnie przed tym sądem odpowiada za popełnione przestępstwa, wykroczenia lub występki. Może on zastosować wobec nieletniego jeden z kilku środków wychowawczych takich jak upomnienie, umieszczenie w rodzinie zastępczej, placówce wychowawczej, młodzieżowym ośrodku wychowawczym, schronisku dla nieletnich lub w zakładzie poprawczym.

Jeden z takich środków wychowawczych grozi teraz 14-latkowi z powiatu konińskiego.

KMP Konin, el

Dodaj komentarz

avatar