Policja fot. Sławek Wąchała

Konin: Policyjna blokada w Ślesinie

Kierownik Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Ślesinie wracając po służbie do domu zauważył czarnego opla. Wiedział, że tym samochodem może poruszać się poszukiwany 17 – latek. Ruszył więc za nim.

Całe sytuacja wydarzyła się 12 lutego po godzinie 18. W trakcie jazdy za podejrzanym autem, które kierowało się w stronę Kleczewa, policjant skontaktował się z tamtejszym komendantem, który natychmiast wysłał w jego stronę funkcjonariuszy w oznakowanym radiowozie.

Po kilkunastu minutach udało się zatrzymać czarnego opla, ustawiając blokadę na drodze, która uniemożliwiła mu dalszą podróż. Policjant po służbie podjechał swoim prywatnym autem z tyłu czarnego opla skutecznie go blokując.

Do tej akcji włączyli się również policjanci z drogówki. Auto od razu zostało otoczone przez wszystkich mundurowych. „Policyjny nos” i tym razem nie zawiódł, ponieważ w środku auta znajdował się poszukiwany 17-letni mieszkaniec Konina. Niepełnoletni chłopak został zatrzymany i doprowadzony do zakładu poprawczego.

KMP Konin, el

Dodaj komentarz

avatar