komenda policji Konin fot. policja

Konin: Policjant, który śmiertelnie postrzelił 21-latka, wraca do pracy

Po 11 miesiącach zwolnienia lekarskiego policjant, który śmiertelnie postrzelił Adama C. na jednym z konińskich osiedli, wraca do pracy. Nie został jeszcze przesłuchany przez prokuraturę.

Przypomnijmy, że chodzi o sprawę z 14 listopada ubiegłego roku – patrol policji wezwał do okazania dokumentów 21-latka i dwóch 15-latków na jednym z konińskich osiedli. Najstarszy z nich zaczął uciekać, a policjant zaczął go gonić. Według zeznań policjanta chłopak w pewnym momencie odwrócił się i zaatakował go ostrym przedmiotem, a wtedy policjant strzelił. Trafił w samo serce.

Śmierć Adama C. wywołała zamieszki w Koninie. Demonstranci zaatakowali komendę, trzech policjantów zostało rannych. Sprawę śmierci Adama C. prowadzi Prokuratura Regionalna w Łodzi, jednak mimo długiego czasu nadal wiele elementów jest niejasnych. Okazało się na przykład, że monitoring w okolicy nie zarejestrował momentu strzału do Adama C. Znaleziono przy nim nożyczki, co potwierdza wersję policjanta o ataku, a także woreczki z metamfetaminą, co wyjaśniałoby ucieczkę chłopaka na widok policji. Jednak już opinie biegłych nie są jednoznaczne: dwóch uważa, że policjant strzelił w pierś chłopaka, co potwierdzałoby wersję o ataku – ale trzeci biegły znalazł ślady prochu na plecach zabitego, co z kolei jej przeczy.

Jak poinformowało dziś radio RMF FM, prokuratura nie wyklucza sytuacji, w której będzie musiała powołać kolejnych biegłych, by ostatecznie rozstrzygnęli wątpliwości na temat tego, jak padł strzał. Do tego czasu prokuratura nie zamierza przesłuchiwać policjanta. To nastąpi dopiero po zweryfikowaniu przebiegu wydarzeń i określenia roli procesowej funkcjonariusza – czy było to przestępstwo umyślne czy nieumyślne.

Nie wiadomo, w jakiej jednostce będzie służył funkcjonariusz. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, jego bezpośredni zwierzchnik, nie będzie tego ujawniać ze względu na groźby, jakie go spotkały po śmierci Adama C.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze