Konin: Pogrzeb 21-letniego Adama C. Policja w gotowości!

O godz. 13 rozpocznie się pogrzeb Adama C., który kilka dni temu został śmiertelnie postrzelony przez jednego z policjantów.

Przypomnijmy – policjanci z Konina chcieli wylegitymować 21-letniego Adama C., kiedy ten rozmawiał na jednym z osiedli z dwójką 15-latków. Z niewyjaśnionych przyczyn, na widok policjantów mężczyzna zaczął uciekać. Jeden z policjantów ruszył w pościg i tutaj pojawiają się różne wersje zdarzeń. Wiadomo, że doszło do użycia broni przez funkcjonariusza, a w konsekwencji do śmierci chłopaka.

Sytuacja w Koninie od momentu zajścia jest napięta. Wielu mieszkańców ma żal do policjantów. Kilka dni temu doszło do zamieszek przed tamtejszą komendą. Do Konina musieli zostać ściągnięci policjanci z innych części Wielkopolski.

Dziś o godz. 13 rozpocznie się pogrzeb Adama C. Msza odbędzie się w kościele św. Wojciecha, a ciało następnie zostanie odprowadzone na cmentarz komunalny. Do pogrzebu przygotowuje się też… policja. I chociaż funkcjonariusze nie planują pojawić się na ceremonii, to będą czuwali w gotowości w obawie przed ewentualnymi próbami zakłócenia porządku.

Śledztwo w sprawie śmierci Adama C. prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
arek
Gość
arek

Nie śmiertelnie postrzelony, tylko zastrzelony.

I pozamiatane
Gość
I pozamiatane

>>> Do pogrzebu przygotowuje się też… policja. (…)

Ta upolityczniona formacja do wycinania konfetti już się sama dawno pogrzebała.