Konin: Okradł i zaatakował gazem nastolatka. Policja w jego mieszkaniu znalazła narkotyki

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Policjanci z Konina zatrzymali 17-latka, który najpierw okradł, a następnie zaatakował 16-latka. Mężczyzna odpowie też za posiadanie narkotyków.

Wszystko zaczęło się od e-papierosa. To właśnie go chciał sprzedać poszkodowany. W tym celu umówił szczegóły transakcji z poznanym w internecie 17-latkiem, a następnie udał się na miejsce spotkania ze swoją siostrą. Na miejscu czekał na niego kupujący w towarzystwie swojego kolegi. Po obejrzeniu e-papierosa, schował go do kieszeni i wyjaśnił poszkodowanemu, że nie zapłaci mu, ponieważ jest za młody na palenie. Wobec protestów 16-latka, zatrzymany użył wobec niego gazu.

– Po kilku tygodniach policjanci wpadli na trop mężczyzn. Sprawca kradzieży rozbójniczej trafił do policyjnego aresztu, a policjanci zgodnie z procedurami pojechali do jego mieszkania, aby poszukać skradzionego e-papierosa, wartego 250 zł. Papierosa nie znaleźli, ale za to wpadło im w ręce prawie 8,5 grama marihuany – tłumaczy Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu dozoru policyjnego wobec 17-latka. Usłyszał już zarzut za kradzież rozbójniczą, a ma usłyszeć jeszcze jeden, dotyczący posiadania narkotyków. Za pierwsze grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, a za drugi do 3 lat.

Podziel się:

Ostatnio dodane: