Konin fot. UM Konin

Konin: Nowe ubezpieczenie – 26% oszczędności

Nowe podejście do ubezpieczenia miejskich jednostek w Koninie okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzięki usługom brokera w latach 2020 i 2021 miasto wyda o niemal 26% mniej niż w latach poprzednich.

Ubezpieczenie obejmuje 56 jednostek miejskich plus Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Do tej pory powszechną praktyką było, że jednostki ubezpieczały się na własną rękę, przez dwa lata – w ograniczonym zakresie dotyczącym OC – wspólną polisę przygotowywało też miasto. W tym roku prezydent postanowił, że podpisanie umowy ma poprzedzić rzetelna analiza polis, określenie ryzyk, opracowanie programu ubezpieczeniowego pod kątem rzeczywistych potrzeb miejskich jednostek. Tym zajęło się wybrane w konkursie konsorcjum brokerskie, czyli: Nord Partner sp. z o.o. w Toruniu oraz Insurance For Business Marcin Ignaczak w Koninie. Efektem profesjonalnego podejścia do kwestii ubezpieczeń jest 26% oszczędności, czyli ponad 237 tysięcy złotych. Tyle mniej Konin przeznaczy na ubezpieczenie w ciągu dwóch lat.

– Zawsze cieszy mnie każdy zaoszczędzony grosz publiczny, ale to nie jest jedyny plus podpisanych umów – powiedział prezydent Konina Piotr Korytkowski. – Mamy ujednoliconą, klarowną ofertę ubezpieczenia, z dobrymi warunkami, którą specjaliści przeanalizowali pod kątem naszych potrzeb. W przypadku wielu jednostek zakres ubezpieczenia jest dużo szerszy niż dotychczas. Na brokerów możemy też liczyć w ciągu roku w zakresie np. zarządzania i wykonywania umów ubezpieczenia. To pomoże nam uniknąć ewentualnych niespodzianek, bowiem wszystkie ryzyka zostały zdiagnozowane i pokryte stosownymi polisami ubezpieczeniowymi.

Przetarg nieograniczony na ubezpieczenie mienia, OC, NNW oraz członków OSP wygrała Uniqa, natomiast na ubezpieczenie komunikacyjne – InterRisk. Umowy z firmami zostały już podpisane na dwa lata.

UMKonin, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze