Konin: Nowe drogi w Sompolnie i Golinie. I nowe połączenia

wojewoda w Sompolnie i Golinie fot. WUW4
Dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych oraz Funduszu Dróg Samorządowych w obu gminach powstaną nowe drogi i nowe połączenia transportu publicznego. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk podpisał dziś stosowne umowy.

Wojewoda w towarzystwie ministra infrastruktury Rafała Webera oraz posłów Witolda Czarneckiego i Zbigniewa Hoffmanna odwiedzili powiat koniński, a w Sompolnie i Golinie podpisali umowy o dofinansowanie budowy dróg i budowy połączeń autobusowych.

W tym roku środki przeznaczone na fundusz wynoszą 800 mln zł.
– W mojej ocenie to kwota bardzo duża i wystarczająca, by objąć wsparciem wnioski wielkopolskich samorządów – mówił Rafał Weber, minister infrastruktury.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych Sompolno otrzymało 533 tys. zł dofinansowania, natomiast Golina 579 tys. zł. Kwota pozwoli na wsparcie budowy i przebudowy lokalnych inwestycji drogowych. Z kolei dofinansowanie w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych pozwoli na uruchomienie ponad 400 km nowych połączeń na terenie obu gmin, co znacząco wpłynie na zwiększenie dostępności transportu publicznego dla mieszkańców.

– Sompolno jest bardzo dobrym przykładem wydatkowania środków z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Gmina dzięki 173 tys. zł dofinansowania stworzy 13 linii autobusowych o łącznej długości 320 km. W rezultacie uda się zmniejszyć liczbę mieszkańców zagrożonych wykluczeniem komunikacyjnym – tłumaczy wojewoda.

WUW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: