wypadek Konin fot. policja

Konin. Motocykl potrącił starszą kobietę na przejściu dla pieszych

Z poważnym obrażeniami trafiła do szpitala 67-letnia mieszkanka Konina, którą potrącił na przejściu dla pieszych 30-letni motocyklista. Za spowodowanie zdarzenia odpowie przed sądem – na razie stracił prawo jazdy.

Do sezonu motocyklowego jeszcze kilka tygodni, ale aura sprzyja już powoli pierwszym wypadom jednośladami. Z dobrej pogody postanowił skorzystać 30-letni mężczyzna z gminy Kramsk i wybrał się na przejażdżkę do Konina swoim motocyklem. Niestety na ul. Paderewskiego zlekceważył samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby umożliwić jego pokonanie 67-letniej kobiecie. Kiedy motocyklista zorientował się w sytuacji, zaczął gwałtownie hamować, co spowodowało, że się przewrócił. Motocykl jednak nie zatrzymał się.

Ciężka maszyna ślizgając się po jezdni ścięła z nóg przechodzącą po przejściu kobietę. Motocykl zatrzymał się dopiero po około 100 metrach. Kobieta z poważnymi urazami trafiła do konińskiego szpitala. Odwieziony został tam też motocyklista, ponieważ upadek okazał się groźny także dla niego. Z pewnością przez wiele tygodni nie będzie mógł cieszyć się z jazdy swoim jednośladem.

Czeka go też sprawa przed sądem za spowodowanie wypadku drogowego. Prawo jazdy już stracił, teraz sąd zdecyduje czy 30-latek straci uprawnienia na dłużej. Za spowodowanie wypadku drogowego kodeks karny przewiduje do 3 lat więzienia.

KMP Konin, el

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

To chyba nikt z krewnych i znajomych najsztuba, bo został zatrzymany i miał prawo jazdy?