Konin: Liderzy Koalicji Polskiej przekonywali do swojego programu

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL i Paweł Kukiz z Kukiz’15 spotkali się z mieszkańcami Konina, by zaprezentować swoich kandydatów do parlamentu.

Liderzy Koalicji Polskiej zamierzają, jak podaje Radio Poznań, inwestować w przedsiębiorców. Chcą wyciągnąć biznes z szarej strefy i obciążyć podatkami wszystkich. Chcą też, by składki na ZUS były dobrowolne, nie obowiązkowe. To jest ich zdaniem szansa na to, byt gospodarka ruszyła i było z czego finansować projekty społeczne.

Paweł Kukiz uważa, że propozycja podniesienia płacy minimalnej do takiego poziomu, jak proponuje rząd, jest nieodpowiedzialna, bo żeby dawać, trzeba mieć z czego. Co oznacza, że najpierw trzeba zarabiać. I od tego rząd powinien zacząć.

Liderzy Koalicji Polskiej przede wszystkim zapewnili koninian, że nie idą do sejmu dla stołków. Chcą działać dla dobra całego kraju, więc wejdą w koalicję z każdym, kto poprze ich postulaty. Uważają, że stanowią polityczne centrum, a wsparcie ich postulatów może zakończyć tę wojnę polsko-polską.

Radio Poznań, el

Podziel się: