wtorek, 5 grudnia, 2023

Konin: Kościół pw. św. Maksymiliana Kolbe znów zaatakowany

Rozbita figura Matki Boskiej, przewrócone wazony z kwiatami i rozrzucone modlitewniki. Taki widok zastał w swoim kościele w środę ksiądz proboszcz Radosław Cyrułowski. To kolejny atak na tę świątynię.

Tym razem sprawca wszedł do kościoła około południa, jak informuje diecezja włocławska, której podlega parafia. Rozbił figurę Matki Boskiej, przewrócił wazony z kwiatami, usiłował zniszczyć jeden z obrazów i rozrzucił modlitewniki. Nie przewidział tylko, że nagra go kościelny monitoring, zainstalowany ze względu na regularnie powtarzające się ataki na ten kościół. Nagranie już zostało przekazane policji, która szuka sprawcy. Jak powiedział ks. Artur Niemira, kanclerz Kurii, widać na nim postać mężczyzny.

Kościół pw. św. Maksymiliana Kolbe jest regularnie atakowany i niszczony przez wandali. W grudniu 2018 roku i czerwcu 2019 roku wybito szyby, uszkodzono figurę św. Maksymiliana i zniszczono donice z kwiatami. W lutym 2020 r. wybito szyby w oknach drzwiach.

Wszyscy, którzy mają jakieś informacje o sprawcy zdarzenia lub o samym zdarzeniu, proszeni są o skontaktowanie się z konińska policją, która prowadzi dochodzenie w sprawie obrazy uczuć religijnych oraz uszkodzenia mienia.

Natomiast proboszcz zaprasza wszystkich wiernych na Mszę św. wynagradzającą za akt profanacji, która zostanie odprawiona 24 czerwca, w uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela o godzinie 18.30.

Strona głównaWiadomości Konin / Koło / Słupca / TurekKonin: Kościół pw. św. Maksymiliana Kolbe znów zaatakowany