Konin: Elektrownia walczy o czyste powietrze. Ekolodzy protestują

Biomasa jako paliwo i farma fotowoltaiczna na terenach pogórnicznych. Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin uruchomił program Czysta Polska, by w ten sposób poprawić jakość powietrza.
Reklama

Jak podaje Radio Poznań, Maciej Łęczycki, rzecznik spółki poinformował, że Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz spółki, powołał stowarzyszenie „Program Czysta Polska”. Jego zdaniem to odpowiedź na oczekiwania społeczne i wychodzenie naprzeciw zmianom w energetyce. Ceny uprawnień do emisji CO2 rosną, a normy są coraz bardziej ostre. PAK musi za tym nadążać.

Reklama

Jednym z działań będzie całkowite przejście elektrowni Konin na spalanie biomasy. Na terenach pogórniczych ma też powstać farma fotowoltaiczna. Spółka zamierza też wystąpić o środki unijne na dofinansowanie projektów restrukturyzacji tzw. obszarów powęglowych.

Ekolodzy uważają jednak, że na dziś ważniejsza jest walka o znikające jeziora Pojezierza Gnieźnieńskiego. 13 sierpnia w Kleczewie przed biurowcem kopalni odbędzie się kolejny protest w tej sprawie. Ekolodzy zapowiadają, że zamierzają organizować protesty przed wszystkimi elektrowniami i kopalniami należącymi do PAK-u.

Reklama

Radio Poznań, el

Podziel się!

4
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Gosia
Gość
Gosia

Polecam dobre kotły ekologiczne na pellet z firmy kostrzewa są najlepsze!!
https://www.kostrzewa.com.pl/strefa-niskich-cen

Antoni
Gość
Antoni

Uważam, ze zanim jakiś kocioł zagości w kotłowni należy prześledzić różnorodność firm i ich jakość, serwis itd. Można popatrzeć na google, na ceneo. Ja w ten sposób trafiłem na EEI PELLETS i mogę podziękować internautom za wybór! 🙂 jestem bardzo zadowolony

Antoni
Gość
Antoni

Są tez ciekawe filmiki na YouTube z kotłami różnych Marek i dużo porównań paliwa, palników https://youtu.be/lYcoJObA_Bs

Aśka
Gość
Aśka

no pierwszy raz od dawna chyba nie zgadzam się z ekologami! Oczywiście, że jeziora są ważne ale powietrze jest najważniejsze i jeżeli jakaś elektrownia chce przejść na biomasę i zawalczyć o lepsze powietrze WSZYSTKICH polaków to moim zdaniem to jest sprawa priorytetowa. ja dzięki specjalistom z czystepowietrze.eu też już nie truję, pomogli wypełnić mi wniosek i mam nowoczesny kocioł (też na biomasę) zamiast starego kopciucha na węgiel. POWIETRZE JEST WAŻNE!