rozbite BMW fot. policja

Konin: 99 mandatów dla piratów drogowych

Na konińskich drogach po raz kolejny policjanci kontrolowali kierowców. Niestety, nadal wielu z nich przekracza dozwolona prędkość. Tylko podczas tej jednodniowej akcji funkcjonariusze wręczyli 99 mandatów i zatrzymali 3 prawa jazdy.

4 października  grupa ze wschodniej Wielkopolski działała w Koninie i na drogach powiatu. W działaniach wzięło udział 24 policjantów, którzy skontrolowali 132 kierowców. Niestety, aż 99 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość – wszyscy zostali ukarani mandatami.

Oprócz tego 3 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h i policjanci musieli zatrzymać im prawa jazdy na 3 miesiące. Do tej liczby w ciągu minionego weekendu dołączyło jeszcze 3 kolejnych kierowców, a więc w ciągu ostatnich 3 dni aż 6 kierowców straciło możliwość kierowania samochodami przez 3 miesiące! Natomiast 11 kierowcom policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne znajdując różne uchybienia.

Z pewnością nie były to ostatnie działania specgrupy Speed (grupa powstała w Wielkopolsce i tworzy ją kilka zespołów policjantów z sąsiadujących ze sobą powiatów oraz – co jakiś czas – najlepsi policjanci z komórek ruchu drogowego). Zresztą liczba wykroczeń, jakie policjanci ujawnili mówi sama za siebie: kierowcy jeżdżą zdecydowanie za szybko, a to najprostsza droga do spowodowania wypadku czy kolizji. Tym bardziej, że warunki na drogach będą coraz gorsze.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar