Koniec sezonu dla Roberta Gumnego. Obrońca przeszedł zabieg

Robert Gumny w tym sezonie już nie wybiegnie na boisko. Obrońcę czeka minimum sześć miesięcy odpoczynku od piłki nożnej.

Gumny urazu nabawił się podczas meczu z Piastem Gliwice (3:0). Młody obrońca z jego powodu musiał opuścić boisko już w 66′ minucie spotkania. Klub długo nie ogłaszał co konkretnie dolega piłkarzowi, który w tym czasie został wysłany na konsultacje medyczne do Rzymu oraz Zurychu. Okazało się, że konieczny będzie zabieg kolana, podczas którego zostaną uzupełnione ubytki powstałe w wyniku kontuzji. Już wtedy prognozy były mało optymistyczne i zakłady kilka miesięcy przerwy.

Młody piłkarz jest już po zabiegu, który odbył się bez komplikacji. Całość trwała około dwóch godzin. – Uzupełniliśmy ubytek kości chrząstki w stawie kolanowym. Zrobiliśmy to przy użyciu membrany kolagenowej, a także komórek macierzystych szpiku kostnego – wyjaśnia Tomasz Piontek, który stał na czele zespołu operacyjnego.

Najbliższe cztery tygodnie Robert Gumny będzie musiał poruszać się o kulach. Następnie czeka go rehabilitacja. Zacząć biegać powinien za około cztery miesiące. Do piłki będzie mógł wrócić za pół roku.

Lech Poznań / na

Podziel się:

Ostatnio dodane: