piątek, 23 lutego, 2024

Koniec prac domowych dla uczniów? Minister złożyła obietnicę

Już na początku kwietnia ma wejść w życie rozporządzenie Ministerstwa Edukacji RP o odejściu od prac domowych. Na razie w szkołach podstawowych, ale z czasem także w średnich.

Barbara Nowacka, minister edukacji, zapowiedziała wydanie rozporządzenie w programie “Tłit” Wirtualnej Polski. jest ono już przygotowane, a miałoby ono wejść w życie na początku kwietnia. Minister zapowiedziała też, że rozporządzenie będzie dotyczyło szkół podstawowych, ale jest pewna, że za kilka lat obowiązkowe prace domowe zostaną zniesione także w szkołach średnich.

To część rewolucji w edukacji, zapowiadanej przez nową minister. Kolejne elementy zaczną jednak obowiązywać dopiero w nowym roku szkolnym, czyli od 1 2024. Będzie to zmniejszenie podstawy programowej o 20 proc., na początek z języka polskiego, historii, przedmiotów przyrodniczych i wiedzy o społeczeństwie. Jednak liczba lekcji nie ulegnie zmianie. Zmieni się także kanon lektur, który jest zdaniem minister przestarzały, dodane zostaną do niego pozycje z literatury współczesnej. Mniej ma być także lekcji religii, ale tu nie ma jeszcze konkretnych rozwiązań, nie rozpoczęły się też rozmowy z episkopatem na ten temat.

Źródło: Wirtualna Polska
Strona głównaWiadomości z PolskiKoniec prac domowych dla uczniów? Minister złożyła obietnicę