Kończy się remont ważnej ulicy w Poznaniu. “Pozostały roboty wykończeniowe”

Kobylepole fot. ZDM Poznań

Mieszkańcy Swarzędza i wschodnich dzielnic Poznania szczególnie ucieszy ta nowina: ulica Kobylepole jest już prawie gotowa. Nowa nawierzchnia jest już położona, trwają jeszcze tylko prace wykończeniowe przy chodniku, ale to już nie wpływa na płynność ruchu.

Po tygodniach utrudnień wreszcie będzie można bez problemu przejechać tą ważną i ruchliwą ulicą, łączącą Swarzędz z Poznaniem.
– Zakończyliśmy zasadnicze prace przy remoncie nawierzchni jezdni na ul. Kobylepole – informuje Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. – Pozostały jeszcze roboty wykończeniowe, ale nie mają one już większego wpływu na płynność ruchu.

Przypomnijmy, że remont był prowadzony na odcinku od ul. Borówki za skrzyżowanie z ul. Reknicką. Polegał na zerwaniu starej i dość mocno zniszczonej nawierzchni oraz ułożeniu nowej, dzięki czemu poprawił się komfort przejazdów. Trwają jeszcze prace przy regulacji niewielkiej części włazów kanalizacyjnych oraz malowanie oznakowania poziomego, a także remont chodnika, po zakończeniu którego rozpoczną się odbiory techniczne. Jednak zasadnicza część robót została wykonana i ruch odbywa się już normalnie.

Koszt prac bitumicznych wyliczony został na około 1,2 miliona złotych.

Podziel się: