Kończy się remont Świętego Marcina i Al. Marcinkowskiego w Poznaniu. Jak wyglądają? (ZDJĘCIA)

Al. Marcinkowskiego, Św. Marcin po remoncie fot. PIM

Zasadnicze prace budowlane na skrzyżowaniu ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego dobiegają końca i choć jeszcze gdzieniegdzie stoją płoty, to coraz wyraźniej widać, jak po zmianach będzie wyglądała ta część miasta. Jak wam się podoba?

– W grudniu wykonawca tego zakresu Programu Centrum koncentrował się na zieleni – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Posadził nowe dęby kolumnowe oraz krzewy na Al. Marcinkowskiego. W ostatnich dniach realizował prace wykończeniowe. Do przebudowy pozostała jeszcze okolica skrzyżowania Al. Marcinkowskiego i ul. Paderewskiego, które obecnie jest drogą dojazdową dla pojazdów budowy pracujących na Starym Rynku.

5 stycznia kierowcy już będą mogli przejechać od ul. Piekary przez Święty Marcin i Al. Marcinkowskiego do ul. Solnej. Wyjazd ulicą Podgórną w Al. Marcinkowskiego pozostanie na dotychczasowych zasadach – to znaczy tylko jako dojazd do posesji.

Na wysokości ul. Paderewskiego ruch w stronę ul. Solnej poprowadzony zostanie odcinkiem tymczasowo utwardzonym – ten fragment wraz z ulicą Paderewskiego nadal będzie dojazdem na budowę na Starym Rynku, więc nowa nawierzchnia szybko byłaby zniszczona. Dlatego zostanie tu położona dopiero wtedy, gdy ciężkie maszyny budowlane nie będą już musiały od tej strony wjeżdżać na Stary Rynek – będą to robić od ulicy Wielkiej.

Jakiś czas jeszcze zostaną na obecnym miejscu wygrodzenia na Al. Marcinkowskiego i ul. Św. Marcin – żeby zabezpieczyć nowe zieleńce przed parkowaniem w niewłaściwych miejscach i dokończyć prace na skrzyżowaniu przyszłej trasy tramwajowej w Ratajczaka. Na Al. Marcinkowskiego wróciła też zabytkowa, czerwona waga, która przeszła przy okazji przegląd techniczny i znów jest sprawna. Stanęła w dawnym miejscu, między Barakiem Kultury a Galerią MM.

Po zakończeniu robót przy ul. Paderewskiego rozpoczną się odbiory końcowe całego zakresu 2.2 Programu Centrum: Al. Marcinkowskiego od ul. Św. Marcin do pl. Wolności oraz ul. Św. Marcin od Al. Marcinkowskiego do ul. Ratajczaka na wysokości posesji nr 36.

Podziel się:

Ostatnio dodane: